BNM Fabrika
Biyo Nano Mikro Teknoloji

Ana Sayfa İnsan Kaynakları
BNM Fabrika Twetter Hesabı   BNM Fabrika YouTube Kanalı   Linkedin BNM Fabrika
KURUMSAL | ÜRÜNLER |GÖRSEL ve VİDYOLAR| İLETİŞİM

Keratokonus için UV-A Ultraviyole Işık Tedavisi

Keratokonus hastalığı sebebiyle kornea yapısı bozulan hastalarda, korneanın orijinal şekline dönüşmesi ve yapısının güçlendirilmesi amacıyla Riboflavin solüsyonu, kontrollü Ultraviyole (UV-A) ışık altında uygulanır.

Burada uygulanan UV-A ışığın spektrumu ve şiddeti önem arz etmektedir, zira UV-A ışık bu dalga boyutunda gözün diğer parçalarına zarar verebilmektedir. Bu yüzden UV ışımanın arzu edilen yere, homojen ve kontrollü olarak verilmesi gerekmektedir.

Sistemde kullanılan UV-A Işık merkez dalga boyu 365 nm olup, Riboflavinin çapraz bağlar oluşturması için en uygun dalga boyudur.

Keratokonus hastalığının tedavisi için, 2011 yılı içersinde başladığımız yogun ar-ge çalışmalarının sonunda çok iddali bir cihaz üretmeyi başarmış bulunmaktayız. 2012 Kasım ayı içersinde tamaldığımız cihazı kısa süre içerisinde Türkiye, Azerbaycan,Italya, Meksika ve Ekvatora kurmanın mutluluğu içerisindeyiz.
 
Oruç Reis Mah., Tekstilkent Cad., A20/Blok, No:48, Esenler / İstanbul PK: 34235             Tel : +90 (212) 982 22 66 (PBX)       Mobil : +90 (533) 214 49 77                         E-Mail: bilgi@bnmfabrika.com

2012 @ BNM Fabrika Ltd. Şti.