BNM Fabrika
Biyo Nano Mikro Teknoloji

Ana Sayfa İnsan Kaynakları
BNM Fabrika Twetter Hesabı   BNM Fabrika YouTube Kanalı   Linkedin BNM Fabrika
KURUMSAL | ÜRÜNLER | GÖRSEL ve VİDYOLAR | İLETİŞİM

Nano Fabrikasyon Sistemleri

NanoInk Inc. (ABD) firması tarafından, DPN tekniği kullanılarak geliştirilen Nano Fabrikasyon sistemleri ile nano ölçekte yapılacak olan araştırma geliştirme çalışmaları daha kolay ve erişilebilir olmuştur. Masaüstü Nano Fabrikasyon platformları kullanılarak ürterilebilecek teknolojik ürünler çok çeşitli alanlarda yeni çözümler getirecektir.

NanoInk firmasının ürettiği sistemler sayesinde, kök hücre çalışmalarından, fotonik uygulamalarına, ilaç geliştirmeden biyomalzemelere kadar çok geniş bir alan için kullanımı kolay ve temiz odaya gereksinim olmayan bir platform oluşturulmuştur.
Aynı zamanda firma, nanoteknoloji alanındaki eğitimlerde uygulama eksikliğini giderecek, ve öğrencilerin bir dönemlik ders programı süresince, nanoteknolojideki değişik konuları uygulayarak öğrenecekleri NanoProfessor Uygulamalı Nanobilim Eğitim Sistemini geliştirmiştir. NanoProfessor® eğitim programı ile öğrencilerin kendi tasarladıkları nano cihazlarını, eğitim programının sonunda üretebilecekleri seviyeye gelmeleri beklenmektedir.

NanoInk firmasının ürünleri ile daha detaylı bilgi firmanın www.nanoink.net adresinden elde edilebilir.

dip pen litografi
Dip pen Lithographt
nanoprofessor
protein analizi
Nanofabrikasyon Sistemi Kataloğu (2Mb)
 
DPN sistemi ile yapılan son iddialı çalışmalardan biri, "Targeted Delivery of Quantum Dots to Single/Few Cells"
 
Oruç Reis Mah., Tekstilkent Cad., A20/Blok, No:48, Esenler / İstanbul PK: 34235             Tel : +90 (212) 982 22 66 (PBX)       Mobil : +90 (533) 214 49 77                         E-Mail: bilgi@bnmfabrika.com

2012 @ BNM Fabrika Ltd. Şti.