BNM Fabrika
Biyo Nano Mikro Teknoloji

Ana Sayfa İnsan Kaynakları
BNM Fabrika Twetter Hesabı   BNM Fabrika YouTube Kanalı   Linkedin BNM Fabrika
KURUMSAL | ÜRÜNLER | GÖRSEL ve VİDYOLAR | İLETİŞİM

NanoProfessor - Uygulamalı Nanoteknoloji Eğitimi

Nanoteknolojinin önemini ve günlük hayatta kullanımını anlatan pek çok yayının ortak özelliği, yakın zaman içerisinde nanoteknolojiden anlayan, kullanan ve üreten iş gücüne olan ihtiyacın büyüklüğü noktasında hemfikir olmalarıdır.

Nanoteknoloji eğitiminde uygulama eksikliği, konuların anlaşılmasını zorlaştırmaktadır. NanoInk bu eksikliği görerek, öğrencilerin belirli bir müfredata bağlı kalarak öğrendikleri nanoteknoloji ile ilgili bilgileri, laboratuar ortamında oluşturup inceleyebilmeleri için NanoProfessor isimli uygulamalı nanoteknoloji eğitim programını geliştirmiştir.

Bu eğitim programın temelini, nano yapıları üretmek için kullanılacak masaüstü ve normal ortamlarda çalışabilecek bir nano fabrikasyon üretim sistemi; DPN 2000, platformu oluşturmaktadır. Oluşturulan yapıların nano ölçekte analizini yapabilmek için öğrencilerin kullanabileceği basitlikte ve kararlı Atomik Kuvvet Mikroskobu, bir adet Floresans Mikroskobu ve Nano Parçacık Analizöründen oluşan cihazlarla NanoProfessor Eğitim Sisteminin enstrüman kısmı tamamlanmaktadır. Bu enstrüman setlerini belirli bir müfredat içersinde anlatan ders kitabı, bu dersleri uygulama ile destekleyen laboratuar çalışmalarında öğrenciler tarafından kullanılmaktadır.

NanoProfessor eğitim kitabın bazı sayfalarını buradan inceleyebilirsiniz.

NanoProfessor eğitiminde uygulanacak laboratuarların Kılavuzunun bazı sayfalarına da buradan ulaşabilirsiniz.

NanoProfessor sistemi ile verilen eğitim sonucunda, öğrencilerin kendi tasarımları olan basit bir biyosensörü nano ölçekte üretebilmeleri beklenmektedir.

Bu konu ile ilgili olarak NanoInk firmasın NanoProfessor eğitimini konu alan www.nanoprofessor.net internet adresinden faydalanılabilir.

masaüstü nanofabrikasyon sistemi
uygulamalı nanoteknoloji eğitimi
nanoüretim sistemleri
nanoenginering
nano fabrikasyon
nanomühendislik
NanoProfessor Eğitim Sistem Özeti YENİ ve TÜRKÇE (0.4Mb)
NanoProfessor Ders Kitabı Örnegi (1.2 Mb)
NanoProfessor Lab. Klavuz Örneği (0.8 Mb)
Nanoteknoloji İşgücü Gereksinimi (0.6Mb)
NanoProfessor Sunumu (6.4Mb)
NanoProfessor Nedir ? İzlemek için yukarıdaki vidyoyu başlatın
 
 
Oruç Reis Mah., Tekstilkent Cad., A20/Blok, No:48, Esenler / İstanbul PK: 34235             Tel : +90 (212) 982 22 66 (PBX)       Mobil : +90 (533) 214 49 77                         E-Mail: bilgi@bnmfabrika.com

2012 @ BNM Fabrika Ltd. Şti.