BNM Fabrika
Biyo Nano Mikro Teknoloji

Ana Sayfa İnsan Kaynakları
BNM Fabrika Twetter Hesabı   BNM Fabrika YouTube Kanalı   Linkedin BNM Fabrika
KURUMSAL | ÜRÜNLER | GÖRSEL ve VİDYOLAR | İLETİŞİM

Nano Mühendislik

Nano mühendislik kullanılarak çok çeşitli alanlarda iddialı çalışmalar devam etmektedir, bu çalışmalar kök hücre araştırmalarından çeşitli fotonik yapıların oluşturulmasına kadar geniş bir alanı kapsamaktadır.

NanoInk firması tarafından üretilen DPN platformların uygulanabileceği malzeme ve boyut çeşitliliği ( 50 nm den 10 mikrona kadar) kullanıcılar için çok büyük esneklikler sağlamaktadır. Bu sistemleri kullanarak mevcut yüzeyler üzerinde yeni şekiller oluşturarak "bottom-up" nano mühendislik uygulamaları veya aşındırılacak bölgeye uygun malzeme transferi ile aşındırma kullanılarak "top-down" üretim yöntemleri kolaylıkla oluşturulabilir.

Sistem moleküler difüzyon veya sıvı deposition taşıma metotları kullanılarak çok çeşitli malzeme ile şekillendireme imkanı sağlamaktadır. DPN tekniği nano parçacıklar, polimerler, biyomoleküller ve self assembled monolayerların mikro ve nano ölçekte yapılandırılmasına imkan verecek şekilde esnek tasarlanmıştır.

Dip Pen Nanolitografi maskesiz bir tekniktir. Bu sayede tasarlanan şekiller doğrudan sitem aracılığı ile oluşturulup karakterize edilerek çok önemli ölçüde zaman ve para tasarrufu sağlanmış olmaktadır. Sistem birden çok çeşitte malzemenin aynı anda oluşturulmasına da imkan sağlamaktadır.
Bu eşsiz özellikleri sayesinde DPN teknoloji nano mühendislik te çok kullanılan bir teknik olmayı başarmıştır. DPN kullanılarak biyosensörlerin fonksiyonlandırılması, MEMS ve diğer mikro yapıların oluşturulması daha da kolay hale gelmektedir.

DPN ile Strathclyde Üniversitesinde Yapılan Kök Hücre ve genel çalışmarları aşağıdan izleeybilirsiniz

 
 
Oruç Reis Mah., Tekstilkent Cad., A20/Blok, No:48, Esenler / İstanbul PK: 34235             Tel : +90 (212) 982 22 66 (PBX)       Mobil : +90 (533) 214 49 77                         E-Mail: bilgi@bnmfabrika.com

2012 @ BNM Fabrika Ltd. Şti.