BNM Fabrika
Biyo Nano Mikro Teknoloji

Ana Sayfa İnsan Kaynakları
BNM Fabrika Twetter Hesabı   BNM Fabrika YouTube Kanalı   Linkedin BNM Fabrika
KURUMSAL | ÜRÜNLER |GÖRSEL ve VİDYOLAR | İLETİŞİM

Fotolitografi nedir ?

Litografi, kelime anlamı olarak ışıkla yazma olarak tanımlanabilir. Litografik süreçler antik mısırdan günümüze kadar bilinmekte ve de kullanılmaktadır. Yarıiletken endüstrisinin gelişmesi ile litografi süreçlerin kullanım alanları ve kabiliyetlerinde önemli gelişmeler olmuştur. Litografi ışıkla yapıldığı gibi bir elektron demetini yönlendirerek maskesiz olarak veya başka yöntemlerle de yapılabilir ancak. alternatif sistemlerin kurulum işletim maliyetleri yüksek, uygulama alanları sınırlı olduğundan genellikle araştırma amaçlı olarak kullanılırlar.. Üretim süreçlerinde çoğunlukla fotolitografi kullanılır.

Fotolitografi de en çok tercih edilen yöntem UV-litografidir. UV ışık bir maske üzerinden, bu dalga boyundaki ışığa duyarlı ve wafer üzerine serilmiş olan fotoreziste iletilir. Maskenin şekli, rezistin özellikleri ve takip eden bir takım kimyasal süreçler sonunda arzu edilen mikro veya nano şekil yarı iletken üzerine transfer edilmiş olmaktadır.

www.neutronixinc.com

mask aligner, aligner
proximity aligner, double side lithography
alignment tool, mask alignment
high precision alignment, exposure system
 
Oruç Reis Mah., Tekstilkent Cad., A20/Blok, No:48, Esenler / İstanbul PK: 34235             Tel : +90 (212) 982 22 66 (PBX)       Mobil : +90 (533) 214 49 77                         E-Mail: bilgi@bnmfabrika.com

2012 @ BNM Fabrika Ltd. Şti.